KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15495131

nr 1549 5131

Akvarell

signerad, akvarell, Fors, Highland, 31x49 cm, yttermått inklusive ram: 58x75 cm

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 19 juni 2023
kl 20:40:19

18/6 17:15:11 1      Vinnande bud

Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk